סיבולת, כוח וגמישות

ShapePark מושתת על הקונספט השוויצרי ZURICH vitaparcours. הרעיון משלב מסלולי הליכה או ריצה עם תחנות של תרגילי כושר המלווים בשלטי הסבר ברורים ומאוירים שמאפשרים לכל אדם להתאמן באופן עצמאי. הקונספט מתעדכן בהתמדה בשיתוף Swiss Federal Institute of Sport Magglingen SFISM ומותאם לידע העכשווי ברפואת ספורט. בסיועה של חברת ביטוח החיים Vita, שהיא כיום חלק מקבוצת הביטוח ZURICH, הוקמו 500 מסלולי כושר בטבע ברחבי שווייץ.

מבוסס על קונספט שוויצרי מצליח

תחנות הכושר ממוקמות במסלול ומיועדות לשימוש בסדר מסוים. בתחילת מסלול האימון ובסיומו ניתן הסבר על תרגילי מתיחות והרפיה מומלצים. כל אחד ואחד יכול לבנות לעצמו תוכנית אימונים אישית.

על פי הדגם של ZURICH vitaparcours, מסלול הכושר ShapePark משלב תרגילי כושר המבוססים על ידע מדעי והליכה או ריצה. המסלול המעגלי מציע אימון גופני מאוזן ומקיף לכל הגוף. כל תרגיל מסומן בצבע המציין מה מטרת התרגיל:

  • סיבולת  ירוק
  • כוח  אדום
  • גמישות  צהוב

הפארק הראשון מסוגו בארץ

ShapePark כפר סבא הוא מסלול מיוחד במינו בארץ. את הקמתו הגה ויזם גדעון גוט, לזכר חברו הטוב סטיבן קרגר. גדעון קיבל את תמיכתה של עיריית כפר סבא ואת הסכמתה לבנות ולתחזק את הפארק ואת סיועה של קרן VITA Parcours השוויצרית וגייס נותני חסות.

גדעון הקים את עמותת שייפארק (ע"ר), ארגון ללא כוונת רווח שמטרתו להגשים מטרות חשובות ומשמעותיות למען הקהילה.

בנוסף לקונספט השוויצרי, עמותת שייפארק מקדמת אימונים קבוצתיים שבועיים במחיר סמלי בהדרכת מאמנים מקצועיים המתאימים לרמות כושר שונות ולמגוון תוכניות אימונים.